آبشار تلخ آب

آبشار تلخ ‌آب از جمله نقاط دیدنی و گردشگری بخش سعدآباد دشتستان در استان بوشهر است.

این آبشار در شمال روستای تل سرکوه و در جنوب روستای شول واقع شده و از آبشارهای منحصر به فرد و زیبای استان بوشهر است.

آبشار تلخ آب

آب خروجی این آبشار در یک محوطه وسیع فرود می‌آید و این منطقه را به استخری طبیعی برای شنا در فصول گرم سال بدل کرده است.

نام های دیگر مکان

آبشار رودشور تلخاب

موقعیت جغرافیایی آبشار تلخاب

شهرستان زیبای دشتستان به مرکزیت شهر برازجان و از توابع استان بوشهر در جنوب ایران است که مناظر طبیعی و جاذبه‌های تاریخی خاص و چشم‌نوازی را در دل خود جای داده است که هر ساله گردشگران و بازدیدکنندگان فراوانی را از سراسر کشور مجذوب خود می‌کند.

آبشار تلخاب رودشور در بخش سعدآباد شهرستان دشتستان واقع شده که نمونه‌ای از نقاط گرددشگری و طبیعی استان بوشهر است که مستعد بازدید و استقبال گردشگران و طبیعت‌دوستان از جای‌جای ایران عزیز می‌باشد  , می‌تواند با طبیعت بکر اطراف خود، مکان مناسبی برای گذراندان اوقات فراغت شما باشد.

آبشار تلخ آب

منشا آبشار تلخاب، از زهکش نخلستان‌های وحدتیه در بالادست رودخانه‌ی شاهپور می‌باشد و از آن سرچشمه می‌گیرد. هم‌چنین برخورداری از چشم‌انداز نخلستان‌های انبوه و استقرار این آبشار در مجاورت آثار تاریخی ماقبل دوران اسلامی و شهرهای باستانی مربوط به دوره‌ی ساسانی مانند شهر صفاره و شهر توز و قرارگیری آبشار در کنار گذر جاده‌ی شیراز به بندر تجاری گناوه، موقعیت و جایگاه خاص و ویژه‌ای به آن داده است.

پیشنهاد برای دیدن آبشار تلخاب

استان بوشهر علاوه‌بر آبشار تلخاب، دارای چشمه‌ها و آبشارهای دیگری مانند آبشار زیراه و آبشار فاریاب پشتکوه می‌باشد که جلوه‌ها و زیبایی‌های طبیعت بوشهر و دشتستان را دوچندان کرده است.

آدرس آبشار تلخاب رودشور : استان بوشهر- دشتستان- بخش سعدآباد

آبشار تلخ آب

آبشار تلخ آب

این آبشار درشمال روستای تل سرکوه و در جنوب روستای شول واقع شده است و از آبشارهای منحصر به فرد و زیبای استان بوشهر است که سالانه گردشگران فراوانی را از سراسر استان و کشور پذیراست .

آب خروجی از این آبشار در یک محوطه وسیع فرود می‌آید و این منطقه را به استخری طبیعی برای شنا جاوانان این منطقه بویژه در فصول گرم سال بدل کرده است.

جوانان و نوجوانانی از اهالی روستاهای مجاور این آبشار در ایام تعطیلات در اطراف این آبشار حضور دارند که با انجام حرکاتی زیبا و البته خطرناک از ارتفاع حدود 10 متری این آبشار به داخل رودخانه می‌پرند تا هم مسافران را به وجد بیاورند و هم پولی برای خود به دست آورده باشند.

نخلستان‌ها و مزارع و دشت‌های حاصلخیز: بخش سعدآباد با داشتن 2 میلیون اصله نخل از5 میلیون نخل استان با مساحت 12 هزار هکتار با تولید سالانه 50 هزارتن خرما و 6 هزارهکتار کشتزار با تولید سالانه  گندم قطب کشاورزی استان و دشتستان محسوب می شود.

یکی از سرسبزترین و زیباترین مجموعه گردشگری طبیعبی در استان را به خود اختصاص داده در حال حاضر بزرگترین منطقه توریستی استان از پل تاریخی حاج محمد رحیم تا کاخ بردک سیاه در میان آن می گذرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.