تور موزه ملی ایران

بازدید از بخش های پیش از تاریخ و دوران تاریخی موزه ملی (موزه ایران باستان)

در این تورهمراهان با مهمترین رخدادهای تاریخ ایران باستان ، دوران پارینه‌سنگی، میان سنگی نوسنگی، مس سنگی، آغاز تاریخی، عیلام، ماد، هخامنشی، سلوکی، اشکانی و ساسانی آشنا شدند و روند تحول فرهنگ ها و تمدن‌ها و شکل گیری روابط اجتماعی و فرهنگی و سیاسی در بستر ایران فرهنگی تشریح شد. نقش آتش در تحول تاریخ بشر و تأثیر عمیق آتش در تار پود جسم و ذهن انسان را تشریح کردیم.

در موزه ملی ما تلاش کردیم تا روند تحول رفتارهای بشری از زمانی که نخستین ابزارها به کار بده شد تا زمانی که امپراتوری ها شکل گرفتند را توضیح دهیم.

در مسیر موزه ملی به کاخ گلستان ابتدا سردر باغ ملی را دیدم و درباره سیاست دوران قاجار آشنا شدیم. سردر قورخانه ، ساختمان قدیمی روزنامه اطلاعات و چرایی تاسیس پارک شهر را مرور کردیم .

در ماه گلستان هم به چرایی انتخاب تهران برای شهر حامی دارالخلافه قزوین پرداختیم و روند شکل گیری سبک معماری اصفهانی از دوران صفویه تا قاجار ، رخدادهای مهم سیاسی در این عصر را بررسی کردیم . ایوان تخت مرمر، خلوت کریمخانی، نگارخانه سلطنتی، موزه مخصوص ، تالارهای آینه، سلام، عاج و برلیان از عمارت اصلی کاخ و عمارت بادگیر را بازدید کردیم.

این تور یک روزه در تاریخ سوم و هفتم فروردین با همراهی 11 نفر از فرهنگ دوستان کشور عزیزمان و باه سرپرستی استاد فرزان احمد نژاد برگزار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.