چادر مناسب کوهنوردی

چادر خانه شما در طبیعت است که باید ان را از بین انواع مختلف چادر و بر اساس نیاز خود انتخاب کنید . به دنبال سبک ترین نوع موجود باشید که الویت های شما از جمله کیفیت ودرجه دمای قابل تحمل را پوشش دهد .

انواع چادر

1- چادر تابستانی

2- چادر سه فصل

3- چادر زمستانی

چادرهای تابستانی

در این نوع چادرهامحافظت در برابر آب و هوا نمای بیرون و گردش هوا شده است و نسبت به چادر های فصلی و زمستانی وزن کمتری دارند.

معمولا جنس آن ها از توری های ضد حشرات است و لایه ی بیرونی برای زمانی که سرعت باد زیاد باشد. درست شده است . ولی با این حال نمیتواند در برابر بادهای کوهستانی مقاومت کند. با توجه به استقامت کم این نوع چادر ها نسبت به چادر های فصلی و زمستانی در برابر بادهای شدید چادرهای تابستانی بهترین کاربرد را در برابر هوای گرم و زیر سایه درختان دارند. آن را در نزدیکی توده ی درختان یا باد شکن سوار کنید.

چادرهای سه فصل

پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین نوع موجود چادر ۳ فصل است .این نوع چادرها در مسیرها و شرایط مختلف آب و هوایی از جمله ارتفاعات کوهستان مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر انواع چادر های فصلی فضای دالان مانند دارند که مخصوص انبار کردن وسایل است. در این چادرها ۲ یا چند تیرک برای استحکام بیشتر و ۱ لایه بیرونی که به خوبی سطح چادر را پوشش میدهد به کار رفته است. برای امنیت و جلوگیری از جابجایی میتوان این چادر را با میخ های مخصوصی به زمین وصل کنید. برخی از انواع میخ آنقدر قوی نیستند که به راحتی در زمین فرو روند. در مورد زمین های سنگی و سفت شاید نتوانید این کار را انجام داد اما با این حال این نوع چادرها وزن کمتری دارند.

چادر زمستانی

زمانی که در فصل زمستان در ارتفاعات کوهستان هستید و بارش برف و وزش باد شدید است, توجه به امنیت اهمیت بیشتری پیدا میکند. برای کوهنوردی در شرایط سخت زمستانی به دنبال چادر باشید که تیرک های قویتر پنجره های مقاوم در برابر طوفان و جیب های بزرگی برای قرار دادن وسایل داشته باشند.شکل گنبدی چادر مانع از انباشته شدن برف میشود و در برابر بادهای شدید و برف سنگین مقاوم است. اما دقت کنید این قابلیتهای اضافی وزن چادر را بیش از ۴ و نیم کیلوگرم میرساند. بنابراین سبک ترین چادر را با امکاناتی که می خواهید انتخاب کنید تا تورهای زمستانی به چادر ارتفاع شهرت دارند. و در طراحی های جدید با ارتفاع کم و معمولا ۲ نفره تولید میشوند. ارتفاع این چادرها به اندازه ای است که حتی به سختی می توان در آن نشست. این نوع طراحی باعث گرمای بیشتر و مقاومت بیشتر در برابر بادهای شدید می شود. این چادرها که مناسب ارتفاعات بالای ۶٬۰۰۰ m هستند. قیمت بالایی دارند و توسط شرکت معتبر تولید می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.