در راستای اهداف نهضت پرنده نگری تالاب انزلی ، رویداد اکوتوریسم سه روزهء پرنده نگری برگزار شد.

به نقل از نهضت پرنده نگری تالاب انزلی : این رویداد بیست و هفتم الی بیست و نهم بهمن طی همکاری باشگاه شیرو ، نهضت پرنده نگری تالاب انزلی و فصلنامه صنوبر با حضور شرکت کنندگانی از شهرهای کرج ، تهران ، شیراز ، اصفهان ، رشت و بندرانزلی با سرپرستی رامین محمدی از باشگاه شیرو و با میزبانی و همدلی پانته آ گلزاری ، کامبیز عمویی و آلن پطروسیان برگزار شد.

شرکت کنندگان ، روز چهارشنبه پس از صرف نهار در مرکز اکوتوریسم جیرسرباقرخاله (تالاب انزلی) از حوضچه گاومیش ها ، اسب های وحشی و پرندگان پناهگاه حیات وحش چوکام بازدید کردند.

سپس در پل تاریخی غازیانِ بندرانزلی حضور یافتند و انواع کاکایی مقیم و مهاجر را مشاهده نمودند. بعد از آن به مرکز بازدید کنندگان تالاب انزلی رفتند و آلن پطروسیان پایه گذار نهضت پرنده نگری تالاب انزلی به معرفی و تشریح تالاب انزلی ، پرندگان و سایر منابع غنی طبیعی ، فرهنگی و ورزشی تالاب انزلی ، روستاها و شهرهای مربوطه پرداخت.

روز پنجشنبه با مشاهده پرندگان در جزیره حفاظت شده قلم گودهء تالاب انزلی ، بازدید از کاخ موزه پهلوی ، سایر اماکن تاریخی ، گردش در سطح شهر و صرف غذاهای جذاب محلی بندرانزلی پیگیری شد.

روز جمعه بعد از صرف صبحانه محلی در واویشکا پزی روستای علی آباد به مشاهده و ثبت پرندگان مقیم و مهاجر در پهنه اصلی تالاب انزلی پرداختند و شرکت کنندگان بعد از مراسم قدردانی و اختتامیه بر روی پل چوبی روستای آبکنار ، به خرید صنایع دستی در روستای آبکنار پرداختند. ظهر آن روز جهت صرف نهار و بازدید از نمایشگاه پیشکسوت برجسته عکاسی گیلان استاد محمد کوچکپور به فتو رستوران کوچکپور واقع در روستای کپورچال انزلی رفتند.

از دستاوردهای ارزشمند این رویداد ، ثبت جهانی گونه های مختلف پرندگان در تالاب انزلی توسط شرکت کنندگان ، به چشم و گوش رساندن جاذبه های این منطقه به سایر ایرانیان و جهانیان و همچنین منافع طبیعی و روستاییِ حاصل از توسعه اکوتوریسم با محوریت پرنده نگری در تالاب انزلی میباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.